• Nowy

Lawendowy Relaks świeca do aromaterapii 70g

17,50 zł
Brutto

Aromaterapeutyczna świeca sojowa z odprężającymi nutami lawendy. W 100% naturalna – wykonana z wosku sojowego i lawendowego olejku eterycznego. Uspokaja i ułatwia zasypianie. Wykonana z ekologicznego wosku sojowego, wolnego od GMO, pestycydów i sztucznych dodatków. Świeca 70g to mniejszy odpowiednik Lawendowego Relaksu z drewnianym wieczkiem. Dzięki zastosowaniu mniejszej ilości wosku i bardziej minimalistycznego wykończenia, możesz przetestować jej zapach i działanie przed zakupem dużej świecy.

Waga: 70 g

Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Polityka bezpieczeństwa

 

Dostawa

 

Reklamacje

Zapach: lawendowy, świeży, ziołowy
Cechy: ekologiczny wosk sojowy, naturalne olejki eteryczne
Waga: 70 g


Świeca wykonana jest z naturalnego wosku sojowego i lawendowego olejku eterycznego. W aromaterapii olejek ten jest ceniony za swoje właściwości relaksacyjne i odprężające. Wykazuje właściwości przeciwdepresyjne, ułatwia zasypianie, przywraca równowagę emocjonalną i łagodzi bóle głowy. Lawendowa świeca przyjemnie otula delikatną kwiatowo-ziołową wonią.

Aromaterapia to terapeutyczne wykorzystanie naturalnych olejków eterycznych pozyskiwanych z różnych części roślin. Ponieważ angażuje głównie zmysł węchu określana jest jako leczenie zapachem. Olejki eteryczne stosowane w rozcieńczonej formie bezpośrednio na skórę lub poprzez inhalację wykazują wiele prozdrowotnych właściwości. Wspomagają walkę z infekcjami i drobnoustrojami, a także w znacznym stopniu oddziaływają na układ nerwowy. Skoncentrowane ekstrakty roślinne znalazły zastosowanie w leczeniu chorób skóry, pierwszych objawów przeziębienia i grypy, zwalczania bólów głowy i migreny oraz wzmacniania odporności. Zapachy łagodzą stany lękowe, depresyjne, pomagają walczyć ze stresem i bezsennością. Olejki eteryczne wykorzystuje się również w kosmetyce i fizjoterapii – do relaksacji, poprawy ukrwienia skóry, redukcji łysienia, rozgrzewania lub schładzania organizmu.

Zasady palenia świecy:
1. Zanim zapalisz świecę, sprawdź długość knota. Optymalna długość knota to około 0,5 cm. Jeśli knot jest dłuższy, skróć go, dzięki czemu unikniesz powstawania kopcącego, skaczącego płomienia. Możesz skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych nożyczek do knotów (przez swój kształt, dają wygodę operowania w głębokich świecach), lub skorzystać z klasycznych nożyczek biurowych.
2. Gdy świeca się pali, nie gaś jej, dopóki wosk nie roztopi się aż do samych brzegów naczynia. Dzięki temu świeca będzie wypalać się równo i nie wystąpi efekt “drążenia tunelu”, a tym samym wykorzystasz cały wosk i będziesz mógł cieszyć się świecą dłużej.
3. Zbyt długie palenie świecy może powodować “wydłużenie się” knota, przez co może wystąpić delikatne kopcenie. Warto wówczas zgasić świecę, poczekać aż wosk lekko zastygnie, skrócić knot i ponownie ją zapalić.
4. W celu zgaszenia świecy, najlepszym wyborem będzie użycie gasidełka do świec. W przeciwnym razie, niedogaszony knot (na przykład przy zdmuchnięciu płomienia) wydzieli znacznie więcej dymu.

Ze względu na zastosowanie naturalnego olejku eterycznego świeca nie jest wskazana dla kobiet w ciąży.

Specyficzne kody

Powiązane produkty