• Nowy
Vata Uziemienie

Herbatka ajurwedyjska Vata Uziemienie

39,00 zł
Brutto

Dwa gramy praktyki lepsze niż tona teorii.
Ajurwedyjska herbatka ziołowa sprowadzająca na ziemię.

Masz poczucie, że wiatr szaleje w Twojej głowie, natłok myśli nie pozwala Ci się skupić? Otóż ta mieszanka przypraw sprowadza na ziemię, lądujesz business class do tu i teraz. Działa cuda po podróży lub dniu pełnym ruchu. Napar ten balansuje żywioł wiatru w ciele i umyśle. Pomaga się rozgrzać i ugruntować. Rozluźnia i relaksuje. Napar bez teiny (kofeiny) idealny do picia wieczorem.

Waga: 40 g

Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Polityka bezpieczeństwa

 

Dostawa

 

Reklamacje

Skład: kardamon, kmin koptyjski (ajwan), imbir, kolendra
Właściwości: równoważące i osadzające

Pojemność: 20 kompostowalnych saszetek po 2 g
Opakowanie: tekturowe biodegradowalne pudełko

Mieszanka poprzez swój unikalny skład subtelnie wpływa na ciało. Ajurwedyjski napar stabilizuje doszę Vata, balansując gonitwę myśli, zamartwianie i bujanie w obłokach. 

 

Ajurweda czyli wiedza o życiu (,,Ayur’’- wiedza, ,,weda’’-życie) to nic innego jak pochodząca z Indii ,,matka medycyny’’ licząca ok. 5 tys. lat. Uznana w 1979 r. przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z koncepcji zdrowia i terapii prezentuje niezliczoną ilość pięknych zaleceń i rytuałów, które umożliwią doświadczenie życia w pełni. Celem Ajurwedy jest zatroszczenie się w równy sposób o nasz CUD - ciało, umysł i ducha, tak abyśmy byli zdrowi i szczęśliwi. 


Wszechświat to makrokosmos, a człowiek jest jego odbiciem. Jako mikrokosmos jesteśmy zbudowani z pięciu elementów. W eterze dzieje się wszystko. Bazą życia jest powietrze, a umożliwia je woda. Zmian dokonuje ogień. Ziemia daje wsparcie, jest materią i ją tworzy. Te podstawowe elementy łączą się w pary, czyli dosze. Jesteśmy unikatową mieszanką a nasze życie biologiczne to taniec trzech dosz. Kiedy dosze są w nadmiarze, mają tendencję do wprowadzania w ciele zamieszania. Każda z nich robi to na swój własny sposób. Taki stan może prowadzić do zaburzeń i chorób.
 

Dosza Vata to połączenie powietrza i przestrzeni. Twoje cechy to kreatywność, entuzjazm, ufność, empatia, wrażliwość, akceptacja, zmienność, elastyczność. Przy braku równowagi ogarnia Cię słomiany zapał, niepokój, rozdygotanie, zagubienie, poczucie winy. Co możesz zrobić? Dokańczaj rozpoczęte działania. Regularność i rytm to podstawa. Spożywaj ciepłe jedzenie. Działaj w grupie. Jak najczęściej przebywaj w naturze. Dziel się troskami. Pij mieszanki dla Vaty. 

Kardamon - wspiera stabilność psychiczną, łagodzi poczucie nerwowości, lęku i strachu.

Kmin koptyjski - uspokaja, wzmacnia odporność, działa jak afrodyzjak.

Imbir - rozgrzewa, redukuje toksyny w ciele, dobry na stawy,  pobudza krążenie.

Kolendra - przy bólach brzucha, polepsza nastrój, uspokaja.

Sposób przygotowania:

Zalej mieszankę wrzątkiem, zaparzaj przez 5-7 min, aby rozwinąć jej naturalny smak i aromat. 

Nie wskazana dla osób uczulonych na składniki mieszanki.

1065

Specyficzne kody

Powiązane produkty